Gevulde champignons met spekjes

Gevulde champignons met spekjes
Gevulde champignons met spekjes kan worden gebruikt als bijgerecht bij de hoofdmaaltijd, maar is ook uitermate geschikt als je meer gangen wilt, maar dan als voorgerecht.

Hiervoor kun je grotere champignons gebruiken, maar natuurlijk ook grote andere paddenstoelen, die vaak in de herfst bij de betere groenteboer of groente afdeling in de supermarkt te koop zijn.

Zelfs ik, en als ik heel eerlijk ben is de champignon nu direct mijn favoriete eten, vond dit gerecht erg smakelijk.


Recept Afdrukken
Recept Gevulde champignons met spekjes
Maaltijd Lunch, Voorgerecht
Prep Tijd 10 Minuten
Kook Tijd 15 Minuten
Porties
Stuks
Ingrediënten
Maaltijd Lunch, Voorgerecht
Prep Tijd 10 Minuten
Kook Tijd 15 Minuten
Porties
Stuks
Ingrediënten
Instructies
  1. De oven voor verwarmen op 180 graden.
  2. De champignons schoon borstelen, en het steeltje er af breken of er uitsnijden.Hak de stelen in kleine stukken.
  3. Maak de paprika schoon, en verwijderen zaad en zaadlijsten. Snij de paprika in niet al te grote stukken. Maak de knoflook schoon en snij deze fijn.
  4. De courgette schoon maken en in stukjes snijden.
  5. De spekjes in een koekenpan met weinig olie bakken.
  6. Voeg na een paar minuten de paprika, de knoflook, , de gehakte stelen, en de courgette toe. Bak dit ongeveer 5 minuten mee.
  7. Bestrooi de binnenkant van de champignons, waar de steel in weggebroken of gesneden, met een beetje peper.
  8. Bekleed de bakplaat met bakpapier en leg de champignons met de open kant naar boven op het bakpapier.
  9. De champignons vullen met groenten en spekjes, en bestrooi met wat geraspte kaas. Bak de champignons in het midden van de oven gedurende 12 tot 15 minuten.
Notities

Het mooie aan dit recept is dat je er eigenlijk ook veel mee kunt variëren. Door bijvoorbeeld het spek weg te laten, of te vervangen door ham os salami.

Ook met eventuele andere ingrediënten kun je ruimschoots variëren.

Eventueel kun je de geraspte kaas ook weglaten, of vervangen door een plakje mozzarella of een plakje brie.

Wilhelmus Hengstmengel heeft een passie voor voortreffelijk eten en heerlijke snacks. Hij heeft een voorliefde ontwikkeld voor verse, regionaal geteelde producten zonder lange aanvoertijden en transportafstanden.

2 Reacties

Voeg een reactie toe

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *