Stoofpeertjes met gekookte aardappelen en een gehaktbal
Hoofdgerecht

Stoofpeertjes met gekookte aardappelen en een gehaktbal

Stoofpeertjes met gekookte aardappelen en een gehaktbal, op zich een simpel gerecht. Door het ontbreken van groente zullen velen dit niet als een volwaardig gerecht zien, maar als ik eerlijk ben is dit het lekkerste dat ik in de laatste maanden gehad heb.

Het is een gerecht dat vroeger, en vroeger is dus soms inderdaad beter, vooral op het platteland in Nederland regelmatig gegeten werd.

Vooral op de boer, of bij diegenen met een moestuin en natuurlijk een perenboom. Veelal natuurlijk niet een perenboom met moderne stoofpeertjes, want vroeger werden gewone peren gestoofd.

Lekker lang laten sudderen, gekookte aardappelen erbij, en een gehaktbal. Door dit laatste heb je meteen jus bij de aardappelen, en anders kun je natuurlijk ook een modern zakje jus gebruiken.

Omdat iedereen de gehaktbal op een eigen manier maakt, en natuurlijk iedereen ook gewoon weet hoe aardappelen gekookt moeten worden, hier alleen het recept voor stoofpeertjes.

Daarvoor kun je natuurlijk speciaal stoofpeertjes in de winkel kopen, maar je kunt ook gewoon, zoals dat tegenwoordig genoemd wordt, handperen gebruiken.

Voorbereidingstijd 20 minuten
Bereidingstijd 2 uur 30 minuten
Totale tijd 2 uur 50 minuten
Porties: 4 Personen
Gang: Hoofdgerecht
Keuken: Nederlands
calorieën: 72
Klein

Recept Stoofpeertjes

Voor stoofpeertjes met gekookte aardappelen en een gehaktbal, kun je in principe alle soorten peren gebruiken, maar stoofperen zijn het lekkerst.

Ingrediënten
  

  • 2 Kilo Stoofperen
  • 2 Theelepels Kaneelpoeder
  • 2 Zakjes Vanillesuiker
  • 4 Deciliter Rode bessensap, appelsap, of rode wijn
  • 75 Gram Suiker

Benodigdheden

  • Pan

Bereiding
 

  1. De peren schillen, in vier partjes verdelen en het klokhuis verwijderen.
  2. De partjes in een grote pan leggen en het sap erover gieten.
  3. Strooi het kaneelpoeder over de peertjes, de suiker en de vanillesuiker.
  4. Breng de peren op een hoog vuur aan de kook met de deksel op de pan. Draai als het kookt het vuur omlaag, zodat het net zachtjes blijft koken.
  5. Laat de stoofpeertjes gedurende 2,5 uur rustig stoven, desnoods nog langer, totdat de peertjes zacht en smeuïg zijn geworden.

Voedingswaarde

Dit recept is door mij persoonlijk gecontroleerd.

Budget Wat is het budget?

De soort stoofperen zorgt voor een groot deel voor de hoogte van de prijs per persoon van dit recept. Zelf gebruik ik voor dit gerecht meestal Conference peren.

€ 5,60 voor 4 personen. Dus ongeveer € 1,40 per persoon.

AboutWilhelmus Hengstmengel

Wilhelmus Hengstmengel, meestal Wim genoemd, combineert jarenlange praktijkervaring in professionele keukens met een sterke focus op heldere en betrouwbare receptontwikkeling. Zijn expertise ligt in het vertalen van praktische kookkennis naar toegankelijke recepten met verse ingrediënten, logische stappen en een resultaat dat ook thuis goed haalbaar is. Dankzij zijn zorgvuldige werkwijze en consequente testmethode ontwikkelt hij recepten die duidelijk, betrouwbaar en voor veel thuiskoks uitstekend uitvoerbaar zijn.

Waarom je dit recept kunt vertrouwen

Dit recept is door Wilhelmus Hengstmengel persoonlijk 3 keer getest in zijn eigen keuken. Pas wanneer bereiding, smaak, textuur en eenvoud volledig kloppen, wordt het gepubliceerd. Zo weten lezers dat het recept niet alleen zorgvuldig is uitgewerkt, maar ook thuis echt goed te maken is.