Carpaccio met eigen dressing
Voorgerecht

Carpaccio met eigen dressing

Carpaccio met eigen dressing is een variant op het originele recept, waarvan de meeste mensen het natuurlijk niet maken, omdat dit een duur gerecht is.

Maar zo voor de feestdagen is duur natuurlijk relatief, en je mag best wel een lekker voorgerecht op tafel zetten.

Bovendien valt de prijs ontzettend mee.

Voorbereidingstijd 15 minuten
Bereidingstijd 0 minuten
Totale tijd 15 minuten
Porties: 4 Personen
Gang: Voorgerecht
Keuken: Spaans
calorieën: 146
Klein

Recept carpaccio met eigen dressing

Carpaccio met eigen dressing is eigenlijk een heel simpel gerecht; het klinkt alleen wat luxe. En helaas is dit gerechtje wat duurder doordat er ossenhaas in gebruikt wordt.

Ingrediënten
  

  • 250 Gram Dun gesneden ossenhaas
  • Beetje Olijfolie met peper
  • Beetje Olijfolie met knoflook
  • 1 Potje Groene pesto
  • Witte wijnazijn
  • 4 Eetlepels Geroosterde pijnboompitjes
  • 4 Eetlepels Geschaafde Parmazaanse kaas

Benodigdheden

  • Mes

Bereiding
 

  1. In een kom twee eetlepels pesto, een flinke scheut olijfolie met knoflook, een iets minder grote scheut olijfolie met peper, en een beetje witte wijnazijn doen. Meng dit tot een dressing.
  2. Met een bakkwastje de borden bestrijken met de dressing.
  3. De carpaccio verdelen over de 4 borden.
  4. Doe wat rucola op ieder bord, en wat geroosterde pijnboompitten. Doe de Parmezaanse kaas over het gerecht, en breng op smaak met peper en zout.
  5. Je kunt eventueel ook een schijfje citroen gebruiken voor de garnering.

Voedingswaarde

Dit recept is door mij persoonlijk gecontroleerd.

Budget Wat is het budget?

Aan dit recept valt weinig te doen, zodat het misschien wat goedkoper wordt. Het enige wat je wel kunt doen, is opletten wanneer ergens de ossenhaas goedkoop is, en deze in de vriezer leggen totdat je het nodig hebt. Het is een lekker simpel gerechtje, dat gegeten kan worden op speciale dagen of wanneer je jezelf iets gunt.

€ 13,40 voor 4 personen. Dus ongeveer € 3,35 per persoon.

AboutWilhelmus Hengstmengel

Wilhelmus Hengstmengel, meestal Wim genoemd, combineert jarenlange praktijkervaring in professionele keukens met een sterke focus op heldere en betrouwbare receptontwikkeling. Zijn expertise ligt in het vertalen van praktische kookkennis naar toegankelijke recepten met verse ingrediënten, logische stappen en een resultaat dat ook thuis goed haalbaar is. Dankzij zijn zorgvuldige werkwijze en consequente testmethode ontwikkelt hij recepten die duidelijk, betrouwbaar en voor veel thuiskoks uitstekend uitvoerbaar zijn.

Waarom je dit recept kunt vertrouwen

Dit recept is door Wilhelmus Hengstmengel persoonlijk 3 keer getest in zijn eigen keuken. Pas wanneer bereiding, smaak, textuur en eenvoud volledig kloppen, wordt het gepubliceerd. Zo weten lezers dat het recept niet alleen zorgvuldig is uitgewerkt, maar ook thuis echt goed te maken is.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel recept