Penne met bloemkool en worst
Hoofdgerecht

Penne met bloemkool en worst

Penne met bloemkool en worst lijkt misschien een maaltijd die niet erg gezond is, maar precies het tegendeel is waar. En dat is nu juist vaak het probleem bij recepten waarbij het budget enigszins beperkt is.

Wil je liever knakworst in plaats van de braadworst gebruiken, snij deze dan in plakjes en bak de knakworst vervolgens in de olie. Dit kan ook erg lekker zijn.

En zelfs zonder worst is dit recept lekker. Hoewel je natuurlijk kruiden naar smaak kunt toevoegen.

Voorbereidingstijd 10 minuten
Bereidingstijd 15 minuten
Totale tijd 25 minuten
Porties: 4 Personen
Gang: Hoofdgerecht
Keuken: Internationaal
calorieën: 791
Klein

Recept penne met bloemkool en worst

Penne met bloemkool en worst is een heerlijk en gezond recept.

Ingrediënten
  

  • 300 Gram Penne
  • 1 Bloemkool
  • 4 Eetlepels Olijfolie
  • 4 Braadworsten
  • 75 Gram Geraspte kaas
  • 1 Winterwortel
  • Klein blikje bruine bonen

Benodigdheden

  • Pan

Bereiding
 

  1. Maak de winterwortel schoon en snij deze in reepjes of plakjes.
  2. Maak de bloemkool schoon en snij deze in grotere roosjes.
  3. De penne koken volgens de aanwijzing op de verpakking.
  4. Halverwege de kooktijd van de penne voeg je de roosjes bloemkool en de winterwortel aan het kokende water toe.
  5. Doe 2 eetlepels olie in een koekenpan en bak hierin de vier braadworsten.
  6. Verwarm de bruine bonen en laat deze vervolgens uitlekken.
  7. De pennen en de groente afgieten, de worsten in plakken snijden.
  8. De resterende olie in een koekenpan doen. De penne en de groenten, de worst, en de bruine bonen nog even een paar minuten bakken.
  9. Op borden serveren en de geraspte kaas erover strooien.

Voedingswaarde

Dit recept is door mij persoonlijk gecontroleerd.

Budget Wat is het budget?

Voor dit gerecht kun je ook een andere soort pasta gebruiken als deze goedkoper is, of een pasta die je misschien nog hebt liggen.

Daarnaast kun je soms in het hoogseizoen goedkope bloemkool kopen. Als je deze groente in de vriezer invriest, heb je door het jaar heen goedkopere groente. Bloemkool kan tot een jaar in de vriezer bewaard worden.

€ 5,86 voor 4 personen. Dus ongeveer € 1,47 per persoon.

AboutWilhelmus Hengstmengel

Wilhelmus Hengstmengel, meestal Wim genoemd, combineert jarenlange praktijkervaring in professionele keukens met een sterke focus op heldere en betrouwbare receptontwikkeling. Zijn expertise ligt in het vertalen van praktische kookkennis naar toegankelijke recepten met verse ingrediënten, logische stappen en een resultaat dat ook thuis goed haalbaar is. Dankzij zijn zorgvuldige werkwijze en consequente testmethode ontwikkelt hij recepten die duidelijk, betrouwbaar en voor veel thuiskoks uitstekend uitvoerbaar zijn.

Waarom je dit recept kunt vertrouwen

Dit recept is door Wilhelmus Hengstmengel persoonlijk 3 keer getest in zijn eigen keuken. Pas wanneer bereiding, smaak, textuur en eenvoud volledig kloppen, wordt het gepubliceerd. Zo weten lezers dat het recept niet alleen zorgvuldig is uitgewerkt, maar ook thuis echt goed te maken is.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel recept