Zelf Rundvleeskroketten maken
Hoe maak je Lunch Snacks

Zelf Rundvleeskroketten maken


Zelf rundvleeskroketten maken, want dat smaakverschil vergeleken met de kant-en-klaar gekochte kroketten proef je zonder twijfel.

Daar komt nog eens bij dat je ook precies weet wat je in de kroketten stopt als je ze zelf maakt, want als je naar de lijst met ingrediënten kijkt bij gekochte kroketten, dan word je daar niet echt blij van.

Bijvoorbeeld alle extra stoffen, en vooral de hoeveelheid vlees.

Zelf rundvleeskroketten maken kost natuurlijk wel even wat tijd, maar als je een grote hoeveelheid maakt, kun je de kroketten vanzelfsprekend invriezen. De kosten vallen ontzettend mee en zijn zeker niet hoger vergeleken met gekochte kroketten.

Voorbereidingstijd 1 uur 30 minuten
Bereidingstijd 15 minuten
Totale tijd 3 uur 45 minuten
Porties: 8 Stuks
Gang: Lunch, Snacks
Keuken: Nederlands
calorieën: 170
Klein

Recept zelf rundvleeskroketten maken

Zelf rundvleeskroketten maken is veel lekkerder dan de kant-en-klare variant uit de supermarkt.

Ingrediënten
  

  • 400 Milliliter Water
  • 300 Gram Soepvlees Van het rund vanzelfsprekend.
  • 1 Blokje Vleesbouillon
  • 1 Kruidenbuiltje voor vleesbouillon
  • 15 Gram peterselie
  • 30 Gram Boter
  • 30 Gram Bloem
  • 1 Ei
  • 0,5 Theelepel Nootmuskaat
  • Zout en peper
  • 2 Eetlepels Water
  • Paneermeel
  • Frituurvet of olie om in te frituren

Benodigdheden

  • friteuse

Bereiding
 

  1. Doe het water en het vlees in een pan, en breng dit aan de kook. Voeg ook de blokjes bouillon en het kruidenbuiltje toe.
  2. Laat dit ongeveer 60 minuten zachtjes koken, zodat het vlees gaar wordt.
  3. Snij of hak ondertussen de peterselie fijn.
  4. Haal het vlees uit het water en zeef de bouillon boven een kom of maatbeker.
  5. Meet nu 200 milliliter bouillon en de rest wordt niet gebruikt. Daar kun je dus eventueel nog soep mee maken.
  6. Snij het vlees klein, en dan bedoelen we erg klein.
  7. De boter in een pan smelten en roer daar de bloem doorheen. Verwarm dit zachtjes gedurende 2 minuten, waarbij je de bloem goed door de boter moet mengen.
  8. Schenk onder voortdurend roeren de 200 milliliter bouillon erbij. Blijf roeren totdat een gladde saus ontstaat.
  9. Roer het vlees en de peterselie door de saus, en laat dit nog 2 minuten zachtjes doorkoken.
  10. Op smaak brengen met nootmuskaat, peper en zout.
  11. Laat de saus gedurende 2 uur in de koelkast afkoelen.
  12. Nadien ei met 2 eetlepels water loskloppen, bij voorkeur in een diep bord.
  13. Strooi op een plat bord het paneermeel.
  14. Haal de saus uit de koelkast en maak hier 8 kroketten van. Rol de kroketten eerst door het eimengsel en dan door het paneermeel. Het overtollige paneermeel er goed vanaf schudden.
  15. Verhit in een pan of friteuse het frituurvet of de olie op 180 graden.
  16. Bak maximaal 4 kroketten tegelijkertijd, en laat deze op wat keukenpapier uitlekken.

Voedingswaarde

Dit recept is door mij persoonlijk gecontroleerd.

Budget Wat is het budget?

Kijk, in dit geval moet ik even heel eerlijk zijn. Deze kroketten smaken erg lekker, maar als je een paar kroketten in de supermarkt haalt, dan ben je geen 1,50 euro per persoon kwijt. Dus als je echt een laag budget hebt, doe dat, en maak ze niet zelf.

€ 6,00 voor 4 personen. Dus ongeveer € 1,50 per persoon.

AboutWilhelmus Hengstmengel

Als kok weet Wilhelmus Hengstmengel als geen ander dat ook simpele gerechten bijzonder smakelijk kunnen zijn. Steeds meer mensen zijn ook op zoek naar gerechten waarbij niet de hele keuken op z'n kop hoeft te worden gezet.
Hij heeft inmiddels ruim 15 jaar ervaring in de keuken, en schrijft artikelen en recepten voor diverse Nederlandstalige receptensites (onder andere deze site), en enkele Duitstalige receptensites. Als oud groenteboer weet hij veel over groenten en fruit, en door het veelvuldig koken ook veel over de bereiding van vlees en vis. En natuurlijk over het langer goed houden van voedingsmiddelen. Hij heeft een passie voor het schrijven over simpele gerechten en kookmethoden. is een geboren Rotterdammer, maar vandaag de dag een echte Tiroler en Wereldburger. Zijn motto. "soms kom ik erg dom over, maar ik draag tenminste een schone leesbril, en zie dus alles helder".