Hamlapje met geroosterde courgette
Hoofdgerecht

Hamlapje met geroosterde courgette

Deze geroosterde courgette, wij eten het in dit recept met een hamlapje en gekookte aardappelen, is een bijgerecht dat je in de zomermaanden kunt maken op de barbecue, en in de wintermaanden in de grillpan of in de airfryer.

Snel gemaakt, en erg gezond.

Natuurlijk kun je ook een ander stukje vlees bij de courgette serveren, en kun je de gekookte aardappelen vervangen door gebakken aardappelen, gepofte aardappel of rijst.

En je kunt ook andere groenten grillen, zoals stukjes bloemkool en aubergine. Wortel, enzovoorts.

Voorbereidingstijd 15 minuten
Bereidingstijd 20 minuten
Totale tijd 35 minuten
Porties: 2 Personen
Gang: Hoofdgerecht
Keuken: Internationaal
calorieën: 470
Klein

Recept hamlapje met geroosterde courgette

Hamlapje met geroosterde courgette is een simpel gerecht, maar daarom niet minder lekker.

Ingrediënten
  

  • 6 Aardappelen
  • 2 Tomaten
  • 200 Gram Hamlap
  • Boter
  • Peper
  • Olijfolie
  • 500 Gram Courgette
  • Basilicum
  • Eventueel ook nog andere groenten om te grillen.

Benodigdheden

  • Koekenpan

Bereiding
 

  1. Aardappelen schillen en eventueel in kleinere stukken snijden. Was de aardappelen en kook deze in water met een snufje zout in ongeveer 20 minuten gaar.
  2. De tomaten wassen en in partjes of stukken snijden.
  3. Het hamlapje aan beide kanten bestrooien met wat peper.
  4. Bak het vlees in roomboter of margarine aan beide kanten bruin, bij voorkeur in een braadpan met deksel.
  5. Voeg de tomaten en wat water aan het vlees toe, doe de deksel op de pan, en laat het geheel 15 minuten stomen.
  6. De grillpan voorverwarmen, in de zomer de barbecue.
  7. Courgettes wassen en bijvoorbeeld met een kaasschaaf in dunne repen snijden.
  8. De groente met zout en peper bestrooien. Druppel ook wat olie over de courgette.
  9. Rooster de courgette in 5 tot 10 minuten.
  10. Strooi er nog wat basilicum over en serveer de courgette met vlees en de afgegoten aardappelen.

Voedingswaarde

Dit recept is door mij persoonlijk gecontroleerd.

Budget Wat is het budget?

Mochten hamlapjes in de supermarkt erg duur zijn, kun je gerust een goedkoper stukje vlees nemen. Het gaat in dit recept om de courgette, en dat is lekker en gezond bij elk stuk vlees.

€ 7,37 voor 4 personen. Dus ongeveer € 1,85 per persoon.

AboutWilhelmus Hengstmengel

Wilhelmus Hengstmengel, meestal Wim genoemd, combineert jarenlange praktijkervaring in professionele keukens met een sterke focus op heldere en betrouwbare receptontwikkeling. Zijn expertise ligt in het vertalen van praktische kookkennis naar toegankelijke recepten met verse ingrediënten, logische stappen en een resultaat dat ook thuis goed haalbaar is. Dankzij zijn zorgvuldige werkwijze en consequente testmethode ontwikkelt hij recepten die duidelijk, betrouwbaar en voor veel thuiskoks uitstekend uitvoerbaar zijn.

Waarom je dit recept kunt vertrouwen

Dit recept is door Wilhelmus Hengstmengel persoonlijk 3 keer getest in zijn eigen keuken. Pas wanneer bereiding, smaak, textuur en eenvoud volledig kloppen, wordt het gepubliceerd. Zo weten lezers dat het recept niet alleen zorgvuldig is uitgewerkt, maar ook thuis echt goed te maken is.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel recept