Deze geroosterde courgette, wij eten het in dit recept met een hamlapje en gekookte aardappelen, is een bijgerecht dat je in de zomermaanden kunt maken op de barbecue, en in de wintermaanden in grillpan of in de airfryer.
Snel gemaakt, en erg gezond.
Natuurlijk kun je ook een ander stukje vlees bij de courgette serveren, en kun je de gekookte aardappelen vervangen door gebakken aardappelen, gepofte aardappel, of rijst.
En je kunt ook andere groenten grillen, zoals stukjes bloemkool, aubergine. wortel, enzovoorts.

Recept Hamlapje met geroosterde courgette
Materialen
- Koekenpan
Ingrediënten
- 6 Aardappelen
- 2 Tomaten
- 200 Gram Hamlap
- Boter
- Peper
- Olijfolie
- 500 Gram Courgette
- Basilicum
- Eventueel ook nog andere groenten om te grillen.
Instructies
- Aardappelen schillen, en eventueel in kleinere stukken snijden. Was de aardappelen en kook deze in water met een snufje zout in ongeveer 20 minuten gaar.
- De tomaten wassen en in partjes of stukken snijden.
- Het hamlapje aan beide kanten bestrooien met wat peper.
- Bak het vlees in roomboter of margarine aan beide kanten bruin, bij voorkeur in een braadpan met deksel.
- Voeg de tomaten en wat water aan het vlees toe, doe de deksel op de pan, en laat het geheel 15 minuten stomen.
- Courgettes wassen en bijvoorbeeld met een kaasschaaf in dunne repen snijden.
- De groente met zout en peper bestrooien. Druppel ook wat olie over de courgette.
- Rooster de courgette in 5 tot 10 minuten.
- Strooi er nog wat basilicum over en serveer de courgette met vlees en de afgegoten aardappelen.
Notities
Wat is het budget?
Een eenvoudig en voordelig gerecht maak je door te werken met seizoensgroenten en betaalbaar vlees. Courgette, een veelzijdige en prijsvriendelijke groente, leent zich uitstekend voor roosteren, waarbij je met minimale ingrediënten de natuurlijke smaken naar boven haalt. Door te kiezen voor voordelig vlees, zoals stukken die geschikt zijn om kort te bakken of te braden, kun je een smakelijke maaltijd bereiden zonder de kosten op te drijven. Gebruik een stevige grillpan of oven voor het karamelliseren van de groenten; dit versterkt de umami smaak zonder dat je veel extra kruiden nodig hebt. Voeg een eenvoudige jus of een scheutje olijfolie toe om de smaken te binden. Zo creëer je een gerecht dat vol van smaak is, maar licht blijft voor de portemonnee.
€ 7,37 voor 4 personen. Dus ongeveer € 1,85 per persoon.
Hoe ik Hamlapje met geroosterde courgette klaarmaak?
Hamlapje met geroosterde courgette, een gerecht dat me iedere keer opnieuw naar de keuken lokt. Er is iets onweerstaanbaars aan de combinatie van malse hamlapjes en de subtiele rooksmaak die de courgette krijgt wanneer hij de oven uit komt. Het begint bij de keuze van het vlees: stevige, licht gemarmerde hamlapjes die sappigheid garanderen. De courgette snijd ik in gelijkmatige plakken, niet te dik zodat ze in de oven die perfecte balans tussen zachte kern en licht gekarameliseerde randen bereiken. Alles draait hier om aandacht voor de basisingrediënten en respect voor de smaken die ze van zichzelf al hebben.
Tijdens het bereiden vul ik de keuken met geuren die onmiskenbaar horen bij dit gerecht. Terwijl het vlees dichtschroeit in een hete pan, ontstaat er een krokant laagje dat niet alleen een intense smaak toevoegt, maar ook een prachtige textuur geeft aan het geheel. De courgette laat ik intussen in de oven tot zijn recht komen, eenvoudig gekruid zodat het pure karakter naar voren komt. Vaak voeg ik een subtiele toets van knoflook en verse tijm toe; die versterken de aardse smaak zonder het gerecht te overheersen. Het is een samenspel van eenvoud en verfijning, waarbij elk element met zorg is behandeld.
Wat me misschien nog wel het meest trekt, is hoe de smaken op het bord samenkomen. Het zoutige, sappige vlees vormt een tegenhanger van de lichtzoete, rokerige courgette. Een zachte dressing van citroen en een goede scheut olijfolie rondt het geheel af. Het gerecht is geen kunststukje, maar het voelt wel altijd als een traktatie. Iedere hap brengt me terug naar het moment van bereiden, naar de voldoening van simpel koken met aandacht. Zo’n maaltijd doet me beseffen dat je voor echte smaak niets ingewikkelds nodig hebt, alleen de juiste ingrediënten en de passie om er iets moois van te maken.

Wilhelmus Hengstmengel
Auteur en kokAls kok weet Wilhelmus Hengstmengel als geen ander dat ook simpele gerechten bijzonder smakelijk kunnen zijn. Steeds meer mensen zijn ook op zoek naar gerechten waarbij niet de hele keuken op z'n kop hoeft te worden gezet.
Hij heeft inmiddels ruim 15 jaar ervaring in de keuken, en schrijft artikelen en recepten voor diverse Nederlandstalige receptensites (onder andere deze site), en enkele Duitstalige receptensites. Als oud groenteboer weet hij veel over groenten en fruit, en door het veelvuldig koken ook veel over de bereiding van vlees en vis. En natuurlijk over het langer goed houden van voedingsmiddelen. Hij heeft een passie voor het schrijven over simpele gerechten en kookmethoden. is een geboren Rotterdammer, maar vandaag de dag een echte Tiroler en Wereldburger. Zijn motto. "soms kom ik erg dom over, maar ik draag tenminste een schone leesbril, en zie dus alles helder".