Bananenflaps met chocoladepasta en aardbei
Posted On 2 augustus 2019

Bananenflaps met chocoladepasta en aardbei zijn makkelijk om te maken, goedkoop, en erg lekker.
Je kunt zelf bepalen welke chocoladepasta of hazelnootpasta je wilt gebruiken. Vaak wordt dit gemaakt met het bekende dure merk dat we hier maar niet zullen noemen, maar wij hebben gemaakt met de goedkoopste chocoladepasta die we maar konden vinden in de supermarkt.
Lekker eten hoeft immers niet duur te zijn.
Dit gerecht kun je eten als dessert, maar misstaat ook echt niet voor bij de koffie op zondagen en feestdagen.

Keuken | Internationaal |
Prep Tijd | 20 Minuten |
Kook Tijd | 25 Minuten |
Porties |
Personen |
Ingrediënten
- 4 Bladen Bladerdeeg
- 4 Eetlepels Chocoladepasta of hazelnootpasta
- 2 Eetlepels Hagelslag of chocoladevlokken
- 1 Banaan
- 4 Grote verse aardbeien
- Eiwit van 1 ei
- 1 Eetlepels Geschaafde amandelen
- Poedersuiker
- Chocoladesaus voor desserts
Ingrediënten
| ![]() |
Instructies
- Het bladerdeeg laten ontdooien. Dit kun je in driehoeken snijden, maar zoals wij gedaan hebben ook in rechthoeken.
- Besmeer het bladerdeeg met de chocoladepasta en bestrooi met hagelslag of chocoladevlokken. De randen niet besmeren.
- Ontdoe de banaan van de schil en maak de aardbeien schoon. Snij de banaan en aardbeien in plakjes.
- Verdeel de pakjes banaan en de plakjes aardbei over het bladerdeeg, maar zorg ervoor dat de flap om dicht te vouwen niet belegd wordt. Anders kunnen we het straks niet meer dichtvouwen.
- Leg de amandelschaaf over de plakjes banaan en aardbei.
- Vouw het bladerdeeg dicht en druk de randen ietwat aan, bijvoorbeeld met een vork.
- Gebruik een kookkwast om de bovenkant te bestrijken met eiwit.
- Doe de bakplaat in het midden van de oven en bak de flappen in ongeveer 25 minuten.
Notities
Wilhelmus Hengstmengel
Wilhelmus Hengstmengel heeft een passie voor voortreffelijk eten en heerlijke snacks. Hij heeft een voorliefde ontwikkeld voor verse, regionaal geteelde producten zonder lange aanvoertijden en transportafstanden.