Recept ovenschotel met spitskool
De gebruikte aardappelschijfjes in deze ovenschotel met spitskool kun je kant-en-klaar kopen, maar je kunt zelf ook schijfjes aardappel maken. In dit geval wel even 10 tot 15 minuten voor koken.
Voorbereidingstijd 15 minuten min
Bereidingstijd 45 minuten min
Totale tijd 1 uur uur
Gang Hoofdgerecht
Keuken Nederlands
Porties 4 Personen
calorieën 367 kcal
- 500 Gram Spitskool
- 500 Gram Aardappelschijfjes
- 3 Eetlepels Olijfolie
- 200 Gram Ham
- 4 Tomaten
- 3 Eieren
- 100 Milliliter Melk
- 1 Eetlepel Gedroogde Provençaalse kruiden
- 100 Gram Geraspte kaas
Oven voorverwarmen op 175 graden. Haal eventueel de buitenste bladeren van de spitskool en snij de kool in blokjes of reepjes.
Snij de ham in stukjes. Snij ook de tomaten in stukjes.
Doe wat olie in een wok of koekenpan, en roerbak de spitskool. Voeg de tomaten en de gesneden ham toe aan de wok, en laat beiden even meebakken. In een kom de eieren loskloppen met de melk. Provençaalse kruiden, en zout en peper naar smaak toevoegen. Bodem van een ovenschaal bedekken met aardappelschijfjes. De spitskool op de schijfjes doen. Eimengsel in de schaal schenken, bewaar wel een beetje. Aardappelschijfjes eroverheen leggen, en het laatste beetje eimengsel erover schenken.
Strooi de kaas erover en plaats de schotel in het midden van de oven gedurende 40-45 minuten, tot deze goudbruin en gaar is geworden.
Wil je een wat luxere versie van de ovenschotel met spitskool maken, kun je in plaats van ham ook dezelfde hoeveelheid chorizo nemen, of een andere soort worst.
Spitskool, mocht het een keertje goedkoop zijn in de winkel, kun je ook invriezen. Simpel in stukjes of reepjes snijden en rauw of kort geblancheerd invriezen.
Trefwoord Ovenschotel met spitskool